Ana Sayfa / Zayıflama Çayları / Sarımsak Çayı

Sarımsak Çayı

SARIMSAK ÇAYI

Sarımsak çayı aktarlarda satışı yapılmakta olan bir çeşit zayıflama çayıdır. Fazla kilolardan kurtulmaya yarayan sarımsak çayı ile kilo vermek hem kolay hem eğlenceli! Ancak unutmamak gerekir ki bu bitkisel çaylar hamileler ve emziren kadınlar için uygun olmayabilir. Bunun için sarımsak çayı gibi bitkisel çayları tüketmeden önce mutlaka doktora danışmak gerekmektedir. Aksi halde çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Sarımsak çayı içeriği ve kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için makalemizi okuyunuz.

Sarımsak Çayı İçeriği Nedir?

Sarımsak çayı içeriğinde sarımsak, zencefil, biberiye, limon, sinir otu ve funda yaprağı bulunmaktadır. Sarımsak birçok enfeksiyona ve iltihaba karşı doğal bir antibiyotiktir. Kalbin güçlenmesinde ve vücut direncinin artmasında oldukça etkili bir bitkidir. Damarlardaki kireçlenmelerin de önlenmesinde etkili olmaktadır. Tansiyonu düşürme özelliği vardır. Aynı zamanda ateşli hastalıklara da iyi gelir. Çünkü ateşi de düşürme özelliği bulunmaktadır. Nezle, grip gibi hastalıklarda oldukça etkili doğal bir ilaçtır. İdrar yolu enfeksiyonlarında da kullanılmaktadır. Aynı zamanda saç ve tırnakların güçlenmesinde de oldukça etkili bir bitkidir. Kilo vermek isteyen kişilerin sıkça başvurduğu bir üründür.

Sarımsak çayı içeriğindeki sarımsağın yanı sıra diğer bitkisel içerikler de oldukça sağlıklı ve etkili ürünlerdir. Zencefilin mide hastalıklarına, hazımsızlığa ve nezleye çok iyi geldiği bilinmektedir. Zencefil aynı zamanda güzellik tariflerinde de sıkça karşılaşılan bir bitkidir. Özellikle selülitlerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Biberiye bitkisi ise hafızanın güçlenmesinde etkili olan bir bitkidir. Aynı zamanda kişinin odaklanma sorununu ortadan kaldırarak konsantreyi arttırır. Mide hazımsızlığına ve kabızlığa oldukça iyi gelen bir bitkidir. Kan dolaşımını da hızlandırarak sağlıklı bir beden sunar. Limonun cildi tazelediği ve canlandırdığı bilinmektedir. Kanın temizlenmesinde ve dolaşımının hızlanmasında etkisi büyüktür. Karaciğer hastalıklarına da oldukça iyi gelen bir bitkidir. Sinir otu enfeksiyon hastalıklarında kullanılmakta olan oldukça etkili bir bitkidir. Aynı zamanda şekeri düşürme özelliği olduğu için yüksek şeker hastalığında da kullanılmaktadır. Funda yaprağı ise böbreklerde oluşabilecek böbrek taşı sorununu ortadan kaldırmaktadır. İshal sorununu yok eder. Aynı zamanda anne sütünü arttırma özelliğine de sahiptir.

Oldukça etkili ürünler içeren sarımsak çayı düzenli olarak tüketildiğinde kilo vermeye de yardımcı olmaktadır.

Sarımsak Çayı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak çayı kullanımı için bir bardak suyun içinde 2 diş sarımsağı kaynatmak gerekir. Daha sonra su ılıdıktan sonra 1 çay kaşığı bal ve bire miktar limon suyu eklenir. Sarımsak çayı düzenli olarak tüketilmesi gereken bir çaydır. Sarımsak çayı arttığı zamanda birkaç gün buzdolabında saklanabilir. Bunun haricinde satılına sarımsak çayını kutu üzerinde belirtildiği şekilde kullanmak gerekir.

 

Hakkımızda admin

Bir Cevap Yazın

Watch Dragon ball super